Törvénymódosítások napirenden

2017. május 26., címkék: lelkészek jogállása, gazdálkodási törvény, egyházi bíráskodás, xiv. zsinati ciklus 7. ülésszak

Három egyházi törvény módosítása is szerepelt a Zsinat május 23-i ülésének napirendjén: a gazdálkodásról a lelkészek jogállásáról és az egyházi bíráskodásról szóló jogszabály kiigazításáról is tárgyaltak első vagy második olvasatban a XIV. zsinati ciklus 7. ülésszakán.

„El van készítve”

2016. április 22., címkék: Fekete Károly, bogárdi szabó istván, esperes-gondnoki, gazdálkodási törvény, fekete károly, reformáció 500, liturgiai megújulás

A gazdálkodásról szóló törvény lehetséges módosításának elveiről vitáztak, a reformáció jubileumi eseményeiről, a készülő új liturgiáról és a kulturális közfoglalkoztatásban rejlő lehetőségekről hallottak tájékoztatót egyházmegyéink hivatalban lévő vezetői április 20-án.

Gazdálkodási törvény: megismerni az új alapokat

2014. március 21., címkék: kocsis márta, gazdálkodási törvény, lőrincz szabolcs, ejb, zsinati hivatal

Nemcsak tájékoztatást kaptak azok a gyülekezeti, megyei, kerületi és intézményi gazdasági vezetők, szakemberek, akik eljöttek az Abonyi utcai zsinati székházba az MRE új gazdálkodási törvényéről tartott fórumra, hanem a saját kérdéseiket is behozhatták. A mélyreható ismerkedés az alapvetően fontos új jogszabállyal ezzel még nem ér véget, hamarosan az ország nyolc helyszínen tartanak hasonló alkalmakat.

Díjátadás, törvényalkotás, Reformáció 500 - pénteki összefoglaló

2011. november 18., címkék: reformáció 500, gazdálkodási törvény, missziói központ (rmk), XIII. Zsinat kilencedik ülés

A XIII. Zsinati ciklus kilencedik ülésének pénteki napján a Zsinat kezdeményezte, hogy 2017-ben a két nagy protestáns felekezet együtt ünnepelje meg az évfordulót. A testület döntött a Református Missziói Központ igazgatójának személyéről, valamint átadták a zsinati alapítású díjakat. A Zsinat határozatot hozott a parókiális jogok alkalmazása tárgyában. Összefoglaló a pénteki ülésről.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2011. november 18., címkék: reformáció 500, gazdálkodási törvény, XIII. Zsinat kilencedik ülés, kitüntetés

Az élőképes közvetítés mellett szövegben is folyamatosan beszámoltunk a Zsinat pénteki üléséről, amelyen átadták a zsinati alapítású díjakat és megválasztották a Református Missziói Központ igazgatóját. A napirendi pontok között volt többek között a Magyarországi Református Egyház gazdálkodásáról szóló új törvény VI. fejezetének megtárgyalása, a jövő évi munka irányainak kijelölése és a Reformáció 500 éves évfordulója ünneplésének előkészületei is.

Tábori püspököt választott a Zsinat

2011. május 27., címkék: jákob jános, tábori püspök, wáli istván cigány szakkollégium, gazdálkodási törvény, zsinati ülés, Hírek

A zsinati ülés második napján Jákob János személyében protestáns tábori püspököt választott a testület, megkezdődött a gazdálkodásról szóló törvény tárgyalása, döntés született a Református Cigány Szakkollégium megalapításáról, és a küldöttek tárgyaltak a Dél-afrikai Holland Református Egyházzal kötendő megállapodásról is.

Ez történt a Zsinat pénteki ülésén

2011. május 27., címkék: tábori püspök, jákob jános, dél-afrikai holland egyház, kiss ferenc-díj, wáli istván cigány szakkollégium, gazdálkodási törvény, zsinati ülés, Hírek, Háttér

Véget ért a XIII. Zsinat hetedik ülése. A Magyarországi Református Egyház Zsinata tárgyalta a gazdálkodásról szóló törvényt, döntött Jákob János protestáns tábori püspökké választásáról, a Dél-afrikai Holland Református Egyházzal kötendő megállapodásról. Határozott a Református Cigány Szakkollégium alapításáról, valamint a zsinati alapítású díjak idei kitüntetettjeiről is.

Zsinat: törvénymódosítások, múltfeltárás, Csillagpont, kitüntetések

2010. november 13., címkék: zsinati ülés, református cigánymissziós tanács, gazdálkodási törvény, parokiális könyvtár, andreas hess, lelkészi nyugdíjellátás, egyszazalek, kálvin emlékév, emlékhely bizottság, lelkészek jogállása, önkéntesség, sdg konferenciatelep, zsinati tanács, eu-elnökség 2011, zsinat, reformáció 500, református világközösség (rev), egyházközség, károli egyetem (kre), múltfeltárás, egyszázalék, vakmisszió

Csütörtökön és pénteken ülésezik a Zsinat, amely módosíthatja hazdákodásról szóló törvényt, az MRE Alkotmányát az egyházközségek státusza tárgyában és folytatja az új énekeskönyv előkészítését és a múltfeltárás folyamatát.